221-220-221
pon.-pt. 8.00-20.00 sb. 9.00-17.00
kontakt@moneyman.pl

Remont mieszkania? Pamiętaj o 5 ważnych rzeczach

Remont mieszkania to marzenie wielu osób, niestety jego realizacja bywa kosztowna i dlatego często wydaje się niemożliwa. Jednak dzięki pomysłowości i odrobinie sprytu nawet przy ograniczonym budżecie można osiągnąć spektakularne rezultaty. Oto kilka pomocnych wskazówek, jak tego dokonać.

Ustal budżet

Porozmawiaj ze znajomymi, dowiedz się, jaki był koszt remontu mieszkania w ich przypadku. Zakupu materiałów możesz dokonać samodzielnie albo zlecić to ekipie remontowej. Skorzystaj z porównywarek cen, przejrzyj serwisy ogłoszeniowe z prywatnymi anonsami. Często po zakończeniu remontu pozostaje nadmiar materiałów budowlanych czy wykończeniowych, wówczas wiele osób decyduje się sprzedać je po niższej cenie. Warto poszukać takich okazji. Formułując kosztorys remontowy mieszkania, dobrze jest uwzględnić ok. 20% ekstra na ewentualne dodatkowe wydatki.

Weź pod uwagę, jak wybrane rozwiązania będą wyglądały w przyszłości

Coś, co wygląda dobrze teraz, niekoniecznie będzie tak wyglądało za kilka lat. Trendy się zmieniają, dlatego kieruj się przede wszystkim trwałością i uniwersalnością projektowanych rozwiązań. Na pewno nie pożałujesz, inwestując w wysokiej jakości materiały. Dzięki temu nawet po 10-20 latach Twoje mieszkanie będzie świetnie się prezentować.

Kup potrzebne materiały, meble i dodatki przed rozpoczęciem remontu

Nie zostawiaj wszystkiego na ostatnią chwilę. Opracuj projekt i trzymaj się go, dokonując zakupów.    Koncepcja remontowa powinna być spójna, a nie wynikać z przypadkowych decyzji podjętych pod wpływem chwili. Poszukaj inspiracji w Internecie, poradź się znajomych albo skorzystaj z fachowej pomocy architekta. 

Kontroluj prace ekipy remontowej

Jeżeli remontujemy mieszkanie lub dom i plan prac rozłożony został na dłuższy okres czasu, pamiętajmy o tym, by na bieżąco kontrolować działania fachowców. Nie daj się przekonać, że to niepotrzebne. „Pańskie oko konia tuczy” mówi przysłowie, warto jest pokazać, że oczekujemy najlepszych rezultatów. Dzięki temu od razu wyłapiemy ewentualne błędy i unikniemy sytuacji, w której z powodu niezgodności z projektem trzeba będzie rozpoczynać prace od nowa, co zawsze wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Bądź realistą

Marzenia to dobry początek każdej renowacji, ale zastanów się dobrze, co możesz osiągnąć w ramach ustalonego budżetu, środków i warunków mieszkaniowych. Jeżeli brakuje Ci pieniędzy na modernizację całego mieszkania, możesz zdecydować się na remont przeprowadzany etapami albo odnawiać pokoje po kolei. Remont pokoju od podstaw to natomiast dobry pomysł zawsze wtedy, gdy chcemy zrobić wszystko „raz a dobrze”. Pamiętaj, że zawsze masz możliwość wzięcia szybkiej pożyczki pozabankowej, np. MoneyMan (pozyczki online).

I wreszcie najważniejsza sprawa - niczego nie żałuj i dobrze się baw! Nawet, jeżeli coś pójdzie nie do końca po Twojej myśli, to naprawdę fajna rzecz móc obserwować, jak mieszkanie zmienia się podczas prac remontowych, a potem cieszyć się rezultatami.

24 August, 2016 29

Remont mieszkania to marzenie wielu osób, niestety jego realizacja bywa kosztowna i dlatego często wydaje się niemożliwa.


Powiązane Artykuły


Złóż wniosek o pożyczkę

Zajmie to nie więcej niż 10-15 minut,
a decyzję otrzymasz niezwłocznie po akceptacji wniosku.