221-220-221
pon.-pt. 8.00-20.00 sb. 9.00-17.00
kontakt@moneyman.pl

Kredyt na oświadczenie - co to?

24 October, 2017 2

Kredyty i pożyczki są zewnętrznymi źródłami finansowania dowolnych celów finansowych klientów – kredytobiorców lub pożyczkobiorców. Jedną z form kredytowych jest kredyt na oświadczenie. Co to właściwie jest?

Definicja kredytu na oświadczenie

Kredyt czy pożyczka na oświadczenie to formy zewnętrznego finansowania klientów banków, SKOK-ów czy firm pożyczkowych. Teoretycznie kredyt na oświadczenie jest rozwiązaniem pozwalającym na zaciągnięcie kredytu jedynie na podstawie złożonego przez klienta oświadczenia o zarobkach. Oświadczenie jest składane pod odpowiedzialnością karną, dlatego bank ufa takim deklaracjom. Jednocześnie kredyt na oświadczenie o dochodach nie wymaga udokumentowania wysokości naszych zarobków. Klient nie musi także potwierdzać miejsca zatrudnienia okazaniem umowy o pracę.

Dzięki kredytom gotówkowym na oświadczenie i pożyczkom na oświadczenie o dochodach, można szybko i skutecznie pozyskać pożądane finansowanie, bez straty czasu na żmudną procedurę weryfikacyjną.

Ograniczone możliwości zaciągania kredytów na oświadczenie

W wyniku wprowadzenia w życie w Polsce rekomendacji T Komisji Nadzoru Finansowego, uzyskanie kredytu na oświadczenie o dochodach jest w praktyce niemożliwe. Wszystkie podane przez klienta dane we wniosku kredytowym składanym w banku są rzetelnie weryfikowane. W nielicznych przypadkach, dla stałych klientów banków można zrobić wyjątek i udzielić kredyt samochodowy czy kredyt gotówkowy na oświadczenie.

Każdy bank ma obowiązek zajrzenia do historii kredytowej klienta w BIK, a dochody potencjalnego kredytobiorcy muszą być potwierdzone stosownymi dokumentami. Jeśli nawet udzielany jest kredyt na oświadczenie o dochodach, to owe oświadczenie będzie sprawdzone u źródła w zakładzie pracy.

Kredyty i pożyczki na oświadczenie udzielane są wyłącznie przez wybrane firmy pozabankowe. W takim przypadku rzeczywiście zgodność podanych przez wnioskodawcę danych dotyczących wysokości dochodów i zatrudnienia nie będzie sprawdzana. Dla firm pożyczkowych wystarczająca jest weryfikacja danych osobowych klienta poprzez przelew weryfikacyjny. Pożyczka udzielana jest w uproszczonej procedurze, nawet od ręki.