<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-N87RJR" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe> zPay - co to jest?| Słownik finansowy - Moneyman.pl
Masz pytania:
221-220-221 Pon - Pt od 9:00 do 19:00 kontakt@moneyman.pl

zPay

System krajowych i zagranicznych szybkich przelewów bankowych oraz płatności internetowych. Przesyłane systemem środki księgowane są na rachunku odbiorcy nawet w kilka minut. Zpay umożliwia szybkie przelewy, płatności e-commerce, przelewy automatyczne API, płatności międzynarodowe.

zPay to system pozwalający na realizację przelewów międzybankowych w czasie rzeczywistym, niezależnie od tego, w jakim czasie przelewy te są realizowane na wskazany rachunek odbiorcy. Operator systemu zPay - spółka Zpay wykorzystuje przy realizacji zleconych przelewów posiadane rachunki bankowe w większości banków w kraju, dzięki czemu klienci nie muszą czekać na najbliższą sesję ELIXIR swojego banku, aby wysłać szybko i skutecznie przelew. Pomimo faktu, że nadawca przelewu ma konto w innym banku niż odbiorca, to dzięki zPay może realizować swoje przelewy tak, jakby miały one charakter wewnątrzbankowy.

Zalety zPay:

• dostępność przez całą dobę, 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku,
• przejrzysty, intuicyjny system obsługi,
• niskie koszty realizowanych przelewów,
• czas realizacji w kilkanaście minut,
• przekaz bez podawania numeru rachunku odbiorcy - również z wykorzystaniem przelewów SMS lub email,
• bezpieczeństwo transakcji dzięki ustanowieniu 100 proc. zabezpieczenia.

Jak korzystać z zPay?

Klient zainteresowany możliwością skorzystania z systemu zPay powinien zarejestrować się na stronie internetowej, wypełniając elektroniczny formularz. Wystarczy w nim podać numer rachunku bankowego Odbiorcy lub jego numer telefonu bądź adres mailowy. Następnie klient ten wykonuje przelew ze swojego rachunku bankowego na rachunek bankowy zPay, prowadzony w tym samym banku, na zdefiniowaną wcześniej kwotę. Dzięki temu bank realizuje przelew w czasie rzeczywistym. Po jego otrzymaniu, zPay wykonuje przelew do wskazanego przez klienta w zleceniu przelewu odbiorcy, z tego samego banku, aby pieniądze były zaksięgowane na rachunku bankowym odbiorcy jak najszybciej.