221-220-221
pon.-pt. 8.00-20.00 sb.10.00-16.00
kontakt@moneyman.pl

„Spotkanie Instytucji Pożyczkowych” w Żelechowie

W dniach 17-18 maja 2016 roku w Warszawie Biuro Informacji Kredytowej zostało zorganizowane „Spotkanie Instytucji Pożyczkowych” w Żelechowie pod Warszawą.

Jednym z ich głównych punktów spotkań był dyskusja, pozwalająca na spojrzenie na aktualne i ważne kwestie branży pożyczkowych. Tegoroczne „Spotkanie Instytucji Pożyczkowych” w części odpowiedziało lub wytoczyło kierunek zmian, które w ostatnich miesiącach dotknęły rynek pożyczek pozabankowych. Podczas panelu dyskusyjnego „Perspektywy rozwoju biznesu w firmach pożyczkowych, w świetle zmiany ustawy”, które zajęło się spostrzeżeniami oraz pomysłami, nad którymi warto się pochylić, prelegenci podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat wpływu nowej ustawy na prowadzone biznesy w Polsce.

Wszyscy zainteresowani światem pożyczek, jak również osoby spoza branży, mogły usłyszeć o wprowadzanych zmianach w ustawie antylichwiarskiej z 11 marca tego roku oraz jakie obostrzenia ze sobą przyniosła. Natomiast w dniu 17 kwietnia, weszła w życie ustawa o ochronie konkurencji i konsumentów, zwiększające prawa użytkowników filaru pożyczek pozabankowych. W takiej sytuacji biznes pożyczkowy powinien wykazać się wielką elastycznością, aby poprawnie i coraz lepiej funkcjonować w zmieniających się warunkach.

Swoje opinie przedstawili osoby mające bogate doświadczenie w branży, mianowicie Michał Konopka – Prezes Zarządu ID Finance, Andrzej Brzeski – Prezes Zarządu Mikrokasa, Łukasz Jagielski – Prezes Zarządu, Szybka Gotówka, Mariusz Zabrodzki – Dyrektor Zarządzający Iwoca, Tomasz Kwiecień – Prezes Zarządu Aasa. Dzięki takim uczestnikom panel dyskusyjny został wzbogacony o bardzo duże doświadczenie posiadane przez jego uczestników. Celem panelu było również poszukiwanie kreatywnych rozwiązań w innych regionach pożyczkowych. Między innymi nowe dyrektywy firmy Google z Montain View, które znoszą możliwość reklamy pożyczek do 60 dni w wyszukiwarce tej firmy. Są to aktualne problemy, które branża musi rozwiązać w najbliższym czasie aby móc dalej spokojnie funkcjonować. Z pewnością dyskusja w szerokim gronie przyniesie znacznie więcej korzyści, zwłaszcza jeśli niektóre ze spostrzeżeń, możliwości i pomysłów zostaną przeniesione na lokalny grunt.

Firma ID Finance jest szybko rozwijającą się firma fin-tech specjalizującą się w pożyczkach online we wschodzących i rozwiniętych rynkach. ID Finance zatrudnia ponad 200 pracowników, a od początku udzieliła ponad 355.000 pożyczek o wartości ponad 60 mln dolarów we wszystkich krajach. Firma umacnia swoją pozycję w poszczególnych krajach, o czym świadczą wyniki finansowe. W Rosji MoneyMan zajmuje pozycję lidera, zaś w Gruzji i Kazachstanie, zbliża się do ścisłej czołówki. W Polsce posiada markę MoneyMan.pl – lidera wśród pożyczek online.

Michał Konopka – manager z wieloletnim doświadczeniem na międzynarodowym rynku finansowym. Odpowiedzialny za ryzyko, rozwój produktów jak i rozwój firm. Uczestniczył w zarządzaniu spółkami z ponad 1 mld aktywami w krajach skandynawskich, Finlandii, Hiszpanii oraz Polski. Obecnie jest prezesem ID Finance Poland, gdzie zajmuje się rozwojem marki MoneyMan.pl specjalizującej się w pożyczkach przez internet.

Moneyman jest to spółka oferująca pożyczki. Zapewnia całkowicie zautomatyzowaną obsługę kredytu działającego 24/7. Firma używa zaawansowane modele scoringowe aby ocenić zdolność kredytową klienta w czasie rzeczywistym. Koncentruje się na dostarczaniu szybkich i wygodnych usług finansowych 24/7 dla klientów. W tej chwili firma zarejestrowała już ponad 2.000.000 klientów w krajach, w których jest obecna: Polska Hiszpania, Rosja, Kazachstan, Gruzja oraz na Białorusi.

W Polsce firma znajduje się pod adresem www.moneyman.pl

18 Maja, 2016 30

W dniach 17-18 maja 2016 roku w Warszawie Biuro Informacji Kredytowej zostało zorganizowane „Spotkanie Instytucji Pożyczkowych”


Powiązane Artykuły


Złóż wniosek o pożyczkę
Zajmie to nie więcej niż 10-15 minut,
a decyzję otrzymasz już po minucie.