221-220-221
pon.-pt. 9.00-17.00
koszt połączenia zgodnie z taryfą operatora
kontakt@moneyman.pl
221-220-221
pon.-pt. 9.00-17.00
koszt połączenia zgodnie z taryfą operatora
kontakt@moneyman.pl

Suknie ślubne – ceny za wypożyczenie, szycie. Koszty.

Suknie ślubne - ceny za wypożyczenie, szycie. Koszty|Moneyman.pl_pixabay

Suknie ślubne z salonu lub ślubnego atelier to koszt ok. 2-4 tys. zł. Połowę tej ceny zapłaci się za kreację z wypożyczalni sukien ślubnych.

Suknie ślubne - ceny w salonie, za szycie na miarę, za wypożyczenie oraz w komisie

Zjawiskowa suknia ślubna to marzenie każdej przyszłej pani młodej. Najdroższe kreacje dostępne są w salonach oraz ślubnych atelier. Ciekawym rozwiązaniem dla pań, które nie chcą przeznaczać zawrotnej sumy na kreację są komisy, wypożyczalnie sukien ślubnych, a także używane sukienki wystawiane za pośrednictwem internetowych serwisów z ogłoszeniami.

Suknia ślubna pani młodej to stylizacja, na któą każdy z weselnych gości zwraca szczególną uwagę. Kreacja powinna być, przede wszystkim, dopasowana do kobiecej sylwetki, ale i odpowiadać charakterowi przyszłej żony. Salony sukien ślubnych, atelier, wypożyczalnie czy komisy oferują szereg różnorodnych fasonów, modeli, kolorów i długości sukienek, dlatego każda znajdzie tam coś dla siebie.

Suknie ślubne z salonu - koszty

Suknia ślubna z salonu to najdroższe rozwiązanie dla przyszłej pani młodej, choć wciąż jedno z najbardziej popularnych. Średni koszt nowej kreacji ślubnej wynosi od ok. 2000 do 4000 zł, jednak w zależności od oczekiwań i indywidualnych pomysłów kupującej (np. zdobienia sukni z kamieni biżuteryjnych), cena ta może wzrosnąć nawet do 10 000 zł. Na cenę sukni ma również wpływ lokalizacja salonu. Suknie ślubne z salonu kupowane w większych miastach (np.: Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu) są o ok. 500-1000 zł droższe, niż takie same modele ale kupione w mniejszej miejscowości. Decydując się na zakup kreacji w salonie, należy pamiętać o wpłacie zaliczki, o wysokości zwykle ok. 40-50% wartości sukni.

Salon sukni ślubnych oferuje szeroki wybór różnorodnych kolorów (od bieli, po beże czy ekstrawaganckie barwy) i krojów kreacji (np.: klasyczne, suknia ślubna princessa, model “A”, empire, prosty, hiszpański czy syrena, czyli tzw. rybka). W ogólną cenę sukienki z salonu zwykle wliczane są koszty ewentualnych krawieckich przeróbek. Kreację w każdej chwili można zatem odrobinę zwęzić czy skrócić, a w przypadku, gdy wybrany model nie leży idealnie na ciele, istnieje możliwość sprowadzenia większego lub mniejszego rozmiaru, bez dodatkowych opłat. Salony sukien ślubnych oferują również możliwość zakupu na miejscu różnych dodatków, jak: welonu, bolerka, rękawiczek, ozdób na włosy, butów, a nawet biżuterii.

Zobacz też: Wynajem namiotów weselnych – cena. Ile to kosztuje?

Suknie ślubne - ceny dodatków

Do ceny sukni ślubnej należy jeszcze doliczyć koszt dodatków. Welon ślubny to obowiązkowy dodatek do kreacji pani młodej. Jego średni koszt wynosi ok. 50-250 zł, jednak cena uzależniona jest, przede wszystkim, od jego długości (np.: welony krótkie, długie, katedralne), objętości (dostępne zwykle od ok.140 do 275 centymetrów), materiału (gładki, z haftem, marszczony, z koronki). Ślub w chłodniejsze miesiące w roku wiąże się z kupnem dodatkowego bolerka, szala, etoli bądź futerka, za które trzeba zapłacić średnio ok. 50-400 zł.

Ile kosztuje suknia ślubna szyta na miarę?

Cena sukni ślubnej szytej na miarę zwykle jest niższa niż kupionej w salonie i wynosi średnio ok. 700-2000 zł. Szycie sukienki na ślub daje możliwość stworzenia wymarzonej kreacji, według własnego oryginalnego pomysłu. Z usług krawieckich można skorzystać zarówno w atelier sukien ślubnych lub indywidualnie u sprawdzonej krawcowej. Cena sukni ślubnej może wzrosnąć do ok. 3000-4000 zł jeśli przyszła pani młoda zdecyduje się na jednoczesne doradztwo stylisty (np. dobór kroju do sylwetki czy dodatków ślubnych) oraz zaprojektowanie przez niego modelu. Na całkowity koszt szycia sukni ma również wpływ rodzaj materiału, z jakiego powstanie. Suknia z jedwabnych i naturalnych tkanin, będzie o ok. 1000-2000 zł droższa, niż np. szyta z materiałów syntetycznych.

Wypożyczenie sukni ślubnej - cena

Suknia ślubna z wypożyczalni jest tańsza, niż szyta na miarę u krawcowej. Ceny kreacji oscylują w granicach od ok. 500 do ok. 1800 zł. Decydując się na skorzystanie z usług wypożyczalni sukien ślubnych, należy jednak pamiętać, że zwykle nie można wypożyczać sukien z najnowszych kolekcji, dlatego wybór jest nieco ograniczony. Kreację najlepiej zarezerwować na ok. 5 miesięcy przed datą ślubu, wpłacając zaliczkę w wysokości ok. 50% wartości sukienki. Poprawki krawieckie w wypożyczonej sukience są możliwe, ale jedynie bardzo nieznaczne. Termin, na jaki salony zwykle wypożyczają sukienki, to od 5 dni do 2 tygodni, dlatego warto wcześniej pomyśleć o zaplanowaniu sesji zdjęciowej. W przypadku oddania uszkodzonej sukienki należy liczyć się z kosztami, które, w zależności od zniszczeń, mogą wynosić ok. 50-300 zł.

Cena sukni ślubnej z komisu

Komis sukien ślubnym przypomina sklep z używaną odzieżą. Obecnie większość tego typu miejsc wyposażona jest dodatkowo w pracownię krawiecką, dzięki czemu na miejscu będzie można przerobić sukienkę zgodnie z indywidualnymi upodobaniami. Cena sukni ślubnej z komisu wynosi ok. 100-500 zł, dlatego jest bardzo atrakcyjna zwłaszcza dla pań, które mają okrojony budżet. Przy odrobinie szczęścia w komisie można trafić na suknie nawet znanych projektantów, np. pochodzące z końcówek kolekcji.

Koszt sukni ślubnej z serwisu aukcyjnego, ogłoszeń internetowych

Używanych sukien ślubnych można również szukać na serwisach internetowych z ogłoszeniami sprzedażowymi. Panie sprzedają swoje suknie zwykle za bardzo niską cenę, dlatego ceny ślubnych kreacji zaczynają się już od 150-200 zł, a niekiedy dodatki (welon czy rękawiczki) dodawane są gratis.

9 August, 2018 0

Suknie ślubne z salonu lub ślubnego atelier to koszt ok. 2-4 tys. zł. Połowę tej ceny zapłaci się za kreację z wypożyczalni sukien ślubnych.


Powiązane Artykuły


Złóż wniosek o pożyczkę

Zajmie to nie więcej niż 10-15 minut,
a decyzję otrzymasz niezwłocznie po akceptacji wniosku.