221-220-221
pon.-pt. 8.00-20.00 sb. 9.00-17.00
kontakt@moneyman.pl

Kupuj te same produkty wydając mniej. Gdzie szukać okazji

Kupuj te same produkty wydając mniej. Gdzie szukać okazji_Pexels Lista zakupów spożywczych przygotowana? A może masz zaplanowane większe zakupy odzieżowe lub elektroniki użytkowej? Niezależnie od tego, co chcesz kupić, powinieneś wiedzieć, jak szukać najlepszych okazji i nie dać się nabrać na tzw. promocje. Możesz kupować nawet te same produkty co dotychczas i z niczego nie rezygnować, a jednak wydawać mniej. Oszczędności mogą sięgać dziesiątek czy nawet setek złotych - jest więc o co walczyć.

Korzystajmy racjonalnie z promocji

Hipermarkety i dyskonty spożywcze opierają swoją ofertę o gazetki promocyjne. Wchodząc do sklepu zewsząd „krzyczą” do nas takie afisze jak: promocja, gratis, mega okazja i inne, podobne. Zawsze trzeba podchodzić do nich rozsądnie i nie kupować wszystkiego po „okazyjnych” cenach bezmyślnie - czy jest nam to potrzebne, czy też nie. Kluczem do sukcesu przy korzystaniu z promocji jest znajomość cen kupowanych produktów. Nawet jeśli jakiś towar znajduje się w gazetce i jest wyeksponowany na półce w sklepie, wcale nie oznacza, że w regularnej cenie w dyskoncie nie kupimy go taniej. Porównywanie cen i sprawdzanie, czy promocja z gazetki ma rzeczywiście sens pozwoli nam na takie planowanie zakupów, aby produkty spożywcze, chemię czy kosmetyki do domu kupować jak najtaniej. Pamiętajmy też, że promocje powtarzają się cyklicznie, dlatego można sobie stworzyć harmonogram zakupów konkretnych produktów, z których w domu korzystamy najczęściej.

Zawsze z listą zakupów

Jeśli idziemy do sklepu, to w kieszeni powinniśmy mieć listę zakupów, której bezwzględnie będziemy się trzymać. Ustalmy sobie ponadto limit wydatków na tydzień czy na miesiąc, którego nie możemy przekroczyć. Kupujmy systematycznie produkty z listy i nic ponadto, dzięki czemu wydamy dokładnie tyle, ile chcemy. Sprawdzajmy także rachunek wydany w kasie - może się okazać, że niektóre towary naliczono nam po cenie wyższej, niż na półce lub w gazetce. Wtedy trzeba będzie wyjaśnić całą sprawę. Musimy wyrobić w sobie nawyk kupowania tylko niezbędnych rzeczy, najlepiej dobrej jakości, które będą nam służyły dłużej - np. koncentrat do mycia naczyń, a nie zwykły płyn. Warto zwrócić uwagę na przecenione produkty, choć najważniejsze jest wybieranie tylko tych rzeczy, które mają odpowiedni termin ważności. Nie możemy kupować za dużo - zapasy owszem, ale jeśli kupimy więcej mięsa, wędliny czy owoców i warzyw niż potrzebujemy, może się okazać, że część się zepsuje zanim zdążymy je spożyć i pójdzie do kosza - to jak wyrzucanie pieniędzy.

Kupowanie online

Aby nie dać się impulsowi kupowania tego, co akurat widzimy w sklepie, możemy przerzucić się na zakupy przez internet. Wybieramy wówczas do wirtualnego koszyka ściśle takie produkty, jakie są nam akurat potrzebne. W sieci często możemy kupić np. kosmetyki, chemię, ubrania czy elektronikę dużo taniej, niż w sklepach stacjonarnych. Najlepiej, aby sklep internetowy zapewniał dodatkowo bezpłatną dostawę towarów. Korzystanie z kuponów rabatowych W Polsce powoli rozwija się system kodów i kuponów rabatowych do różnych sklepów i punktów usługowych - stacjonarnych i online. Warto zapoznać się z nimi i stosować, jeśli tylko mamy taką możliwość. Można dzięki temu zaoszczędzić znaczne kwoty.

10 July, 2017 40

Lista zakupów spożywczych przygotowana? A może masz zaplanowane większe zakupy odzieżowe lub elektroniki użytkowej?


Powiązane Artykuły