221-220-221
pon.-pt. 9.00-17.00
koszt połączenia zgodnie z taryfą operatora
kontakt@moneyman.pl
221-220-221
pon.-pt. 9.00-17.00
koszt połączenia zgodnie z taryfą operatora
kontakt@moneyman.pl

Trampolina ogrodowa dla dzieci – ile kosztuje i jak wybrać?

trampolina ogrodowa dla dzieci

Trampolina ogrodowa zapewni zabawę przez cały dzień. Ze względu na bezpieczeństwo dzieci, powinna być wyposażona w siatkę i osłony sprężyn.

Trampolina dla dzieci do ogrodu - ile kosztuje i jak dokonać bezpiecznego wyboru?

Trampolina ogrodowa to doskonała zabawa dla aktywnych maluchów. Skoki na trampolinie nie tylko dostarczają rozrywki, ale i poprawiają koordynację i wzmacniają mięśnie całego ciała. Trampolina dla dzieci, aby była bezpieczna, powinna być wyposażona w specjalną siatkę ochronną oraz osłony na sprężyny.

Trampoliny ogrodowe to coraz chętniej wybierane akcesoria do domowego ogródka. Dostarczają dużą dawkę rozrywki, połączonej z aktywnością fizyczną. Zabawa na trampolinie maluchów powinna jednak zawsze odbywać się pod czujnym okiem rodziców, zwłaszcza gdy skacze po niej więcej niż jedno dziecko.

Trampolina domowa - czy jest bezpieczna?

Skoki na trampolinie to doskonały zamiennik ćwiczeń aerobowych. Dynamiczne podskoki, nie tylko dostarczają dużo radości najmłodszym, ale i pozytywnie wpływają na rozwój ich całego ciała: rozwijają umiejętność równowagi i koordynacji, wzmacniają mięśnie oraz usprawniają krążenie. Nieuważna zabawa na trampolinie niesie jednak za sobą ryzyko urazów, takich jak: otarcia, zwichnięcia czy skręcenia. Ze względu na bezpieczeństwo najmłodszych zabawa powinna odbywać się pod okiem rodziców, a na macie powinno znajdować się tylko jedno dziecko, zwłaszcza, gdy w ogródku jest mała trampolina. Na wzrost bezpieczeństwa oraz komfortu podczas zabawy wpływa też kilka istotnych elementów, takich jak:

● Siatka do trampoliny

Trampolina z siatką to najlepsze rozwiązanie dla dzieci. Najlepsze trampoliny są wyposażone w dwie siatki: zewnętrzną (chroniącą przed upadkiem na ziemię) oraz wewnętrzną (która bezpiecznie oddziela dziecko od twardego stelażu, zabezpieczając przed uderzeniem bądź dostaniem się nogi między sprężyny). Siatkę zabezpieczającą można również kupić oddzielnie. Za tworzywo przeznaczone do trampoliny o średnicy 366 m trzeba zapłacić ok. 300 zł, z kolei za materiał na 183 m - ok. 190 zł.

● Solidna podstawa oraz stelaż

Istotnym elementem wyposażenia trampoliny, który zapewnia bezpieczeństwo jej użytkowania, jest solidny stelaż. Grubość rur powinna wynosić przynajmniej 1,5 cm. Wybranie delikatnych i cienkich ramion stelażu grozi pęknięciem w trakcie zabawy dziecka, co może doprowadzić do wypadku. Dla bezpieczeństwa podopiecznych najlepiej wybierać trampoliny o grubym stelażu, ale obitych odpowiednią pianką zabezpieczającą.

Zobacz też: Konto oszczędnościowe i rachunek bankowy dla dziecka

Trampolina dla małych dzieci - na co jeszcze zwrócić uwagę?

Wybierając trampolinę ogrodową, na której będą bawić się dzieci, warto również zwrócić uwagę na konstrukcję sprężyn. Powinny być one masywne, wykonane z woodopodornego materiału i posiadać odpowiednie osłony zabezpieczające. W przypadku braku zabezpieczeń można je kupić oddzielnie. Koszt osłon na sprężyny, wynosi, w zależności od wielkości trampoliny, od ok. 160 do 450 zł.

Dziecięca trampolina - cena

Trampoliny o wymiarach 183 cm x 198cm to jedne z mniejszych trampolin ogrodowych, dlatego idealnie sprawdzają się do zabawy dla dzieci. Obiekt wyposażony w siatkę i matę o średnicy 150 cm kosztuje ok. 300-400 zł.

Trampolina dmuchana - idealna dla najmłodszych

Dmuchana trampolina to rewelacyjne rozwiązanie dla bardzo małych dzieci. Z pompowanej zabawki mogą bezpiecznie korzystać już 3-latki, które na większej trampolinie z siatką, mogłyby sobie zrobić krzywdę. Nadmuchiwana zabawka kształtem może przypominać zamek lub ring bokserski i zapewni doskonałą zabawę na wiele godzin. Dmuchana trampolina dla dzieci jest bardzo lekka, więc można ją komfortowo przenosić z miejsca na miejsce, uważając przy tym, aby na podłożu nie leżały żadne ostre przedmioty, które mogłyby uszkodzić jej delikatny materiał. Koszt zabawki wynosi ok. 100-200 zł.

1 June, 2018 0

Trampolina ogrodowa zapewni zabawę przez cały dzień. Ze względu na bezpieczeństwo dzieci, powinna być wyposażona w siatkę i osłony sprężyn.


Powiązane Artykuły


Złóż wniosek o pożyczkę

Zajmie to nie więcej niż 10-15 minut,
a decyzję otrzymasz niezwłocznie po akceptacji wniosku.