221-220-221
pon.-pt. 8.00-20.00 sb. 9.00-17.00
kontakt@moneyman.pl

Wiosenne porządki - jak dobrze zacząć wiosnę?

Jak rozpocząć sezon wiosenny? Oczywiście od zrobienia porządków! Nie odkładajmy ich na okres tuż przed Wielkanocą, wówczas może nie starczyć bowiem czasu na jednoczesne przyrządzanie wielkanocnych potraw i bieganie po mieszkaniu z odkurzaczem.

Na wiosennej porządkowej checkliście powinno się znaleźć czyszczenie zasłon, firanek i karniszy, mycie ścian, sufitów i żyrandoli, czyszczenie dywanów, a także miejsc trudno dostępnych, które zwykle pomijamy przy zwykłym sprzątaniu. Właściciele domków jednorodzinnych muszą pamiętać, że wiosna w ogrodzie zaczyna się dość wcześnie, warto więc z wyprzedzeniem zaplanować niezbędne prace porządkowe na zewnątrz, zwłaszcza jeśli zamierzamy zatrudnić profesjonalną ekipę ogrodniczą (później mogą mieć już zarezerwowane wszystkie terminy i zostaniemy z naszym ogrodowym „bałaganem” sami).

Warto zaopatrzyć się w przydatne gadżety, które ułatwią nam pracę. W przypadku prania szczególnie delikatnych firanek pomocne mogą się okazać specjalne siatki chroniące materiał przed zniszczeniem. Trzeba również upewnić się, czy wszystkie rzeczy wkładane do pralki rzeczywiście można bezpiecznie w niej prać, czy też należy oddać je do profesjonalnego czyszczenia. Profesjonalista na pewno pomoże też w odświeżeniu mocno zabrudzonych dywanów i wykładzin (firmę czyszczącą bez trudu namierzycie przez Internet).

Koniecznie należy zaopatrzyć się w zapas ręczników papierowych. Wytarcie do sucha czyszczonych powierzchni zapobiegnie powstawaniu nieestetycznych zacieków. W celu wyczyszczenia miejsc trudno dostępnych, jak przestrzenie za kaloryferami, meblami, pralką, można samemu przygotować praktyczną szczotkę. Najpopularniejsza jest wersja DIY z drucianego wieszaka i skarpety.

Jeżeli chodzi o dobór preparatów czyszczących, przed zakupem warto sprawdzić, jaki mają zapach. Niektóre z nich pachną wyjątkowo intensywnie i czasem jeszcze przez kilka dni po zakończeniu sprzątania czuć w mieszkaniu „chemiczne” zapachy. Kurze lepiej ścierać ściereczką nawilżoną zwykłą wodą, do której można dodać np. odrobinę soku z cytryny lub olejku aromatycznego. Niezwykle popularnym preparatem czyszczącym o przyjemnym zapachu stało się ostatnio tzw. mydło marsylskie.

Dobrze jest zaopatrzyć się również w odkurzacz z filtrami antyalergicznymi lub filtrem wodnym, który zapobiega roznoszeniu szkodliwego pyłu po całym domu. Środki finansowe na zakup nowoczesnego odkurzacza możecie otrzymać np. biorąc pożyczkę w MoneyMan.pl.

Pamiętajcie, że przestrzeń, w jakiej przebywamy na co dzień, ma bardzo duży wpływ na nasze samopoczucie. Czyty i uporządkowany dom to gwarancja lepszego nastroju i dobrego wypoczynku.

6 March, 2017 27

Jak rozpocząć sezon wiosenny? Oczywiście od zrobienia porządków! Nie odkładajmy ich na okres tuż przed Wielkanocą


Powiązane Artykuły