221-220-221
pon.-pt. 9.00-17.00
koszt połączenia zgodnie z taryfą operatora
kontakt@moneyman.pl
221-220-221
pon.-pt. 9.00-17.00
koszt połączenia zgodnie z taryfą operatora
kontakt@moneyman.pl

Wynajem namiotów weselnych – cena. Ile to kosztuje?

wynajem namiotu na wesele

Wesele w namiocie to koszt rzędu nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Cena namiotu weselnego zależy m.in. od jego wielkości, rodzaju i okresu wynajmu.

Namiot weselny – koszt organizacji przyjęcia weselnego pod namiotem

Koszt wynajmu namiotu weselnego to nie jedyny wydatek związany z weselem w plenerze. Oprócz namiotu weselnego cena imprezy obejmuje też miejsce na jego ustawienie, transport, montaż, a także wyposażenie. Wesele pod namiotem może kosztować od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Wesele w namiocie to koszt porównywalny do wesela w lokalu, chociaż może być zarówno wyższy, jak i niższy. Na ostateczną cenę organizacji imprezy wpływa wiele czynników i parametrów namiotu i związanych z wybraną lokalizacją.

Wynajem namiotów weselnych – cena za sam namiot

Firmy wypożyczające namioty weselne cennik często ustalają indywidualnie, uwzględniając szczegółowe wymagania pary młodej. Oprócz wielkości namiotu weselnego ważne są też jego jakość czy kształt. Wynajęcie namiotu weselnego może kosztować od około 300 zł za dobę za jeden namiot wielkości 3 na 3 metry do około 2000 zł za dobę za jeden namiot wielkości 8 na 12 metrów. Cena nie obejmuje podłogi.
Podłoga w namiocie na wesele może być wykonana z wykładziny, płyt wodoodpornych lub z drewna (parkiet). Cennik firm oferujących namioty weselne na wynajem przeważnie uwzględnia tylko najdroższą, ale i najbardziej stabilną i wygodną podłogę w formie parkietu. Ułożenie 1 metra kwadratowego podłogi to koszt od około 10 do 30 złotych.

Zobacz też: Ile pieniędzy daje się na chrzciny?

Wesele w namiocie dla ponad 150 gości można zorganizować także w hali namiotowej. Hala wielkości 12 na 30 metrów może kosztować około 8000 zł za dobę (plus koszt podłogi za 1 m kw).
To, ile kosztuje wynajęcie namiotu weselnego, zależy też od jego usytuowania. Należy pamiętać, że do namiotu trzeba doprowadzić prąd, zamontować w nim oświetlenie i nagłośnienie. Dlatego im dalej w plener, tym wyższe koszty organizacji imprezy. Wynajęcie namiotu na wesele generuje też dodatkowy koszt w postaci transportu namiotu (montaż zwykle jest wliczony w cenę wynajmu). Zwykle wypożyczalnie mają stawkę za każdy kilometr dowozu namiotu na miejsce.
Niejedna wypożyczalnia namiotów weselnych podająca cennik uwzględnia w nim ceny netto, do których należy doliczyć podatek VAT w wysokości 23 procent. Należy zwracać na to uwagę, porównując poszczególne oferty.

Wynajem namiotów weselnych – cennik niezbędnych elementów dodatkowych

Na koszt wynajęcia namiotu weselnego wpływa też cena wynajmu mebli, akcesoriów i innego niezbędnego na weselu wyposażenia. Dla weselników należy przygotować toalety. Wynajęcie przenośnych toalet to koszt rzędu od 500 zł za toi-toia do 1500 zł za namiot z kilkoma toaletami, umywalką i lustrem.

Wesele w namiocie wiąże się z koniecznością wypożyczenia także mebli, naczyń i zastawy, wyposażenia niezbędnego do przygotowania i podania posiłków (firmy cateringowe dysponują własnym wyposażeniem, którego użycie wliczone jest w cenę usługi cateringowej), obrusów i dekoracji. Cena namiotu weselnego po uwzględnieniu tych wydatków znacznie rośnie, nawet kilkukrotnie.
Jesienią i wiosną do ceny namiotu weselnego należy doliczyć także koszty ogrzewania tego namiotu. Nagrzewnice różnego rodzaju dostępne są w ofertach wypożyczalni. Cena wypożyczenia nagrzewnicy ustalana jest indywidualnie.

15 May, 2018 0

Wesele w namiocie to koszt rzędu nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Cena namiotu weselnego zależy m.in. od jego wielkości, rodzaju i okresu wynajmu.


Powiązane Artykuły


Złóż wniosek o pożyczkę

Zajmie to nie więcej niż 10-15 minut,
a decyzję otrzymasz niezwłocznie po akceptacji wniosku.