Wynajem samochodów, czyli sposób na finansowanie podróży

Wynajem samochodów, czyli sposób na finansowanie podróży|Moneyman.pl_pixabay

Możliwość wypożyczenia auta sprawdzi się zarówno w mieście, jak i w dalszej podróży. Duża ilość dostępnych modeli sprawia, że w takiej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie. Wynajem samochodów sportowych będzie idealny dla miłośników szybkiej jazdy, z kolei wynajem samochodów kempingowych spełni oczekiwania rodziny wyjeżdżającej na wakacje.

Wynajem samochodów – czy to się opłaca?

Wynajem samochodów to oferta skierowana do osób, które potrzebują nowego auta (niezbędnego w podróży i w prowadzeniu firmy) lub modelu o sprecyzowanych parametrach, ale nie biorą pod uwagę jego zakupu. W ofercie wielu wypożyczalni można znaleźć system wynajmu krótko i długoterminowego. Każdy z nich opiera swoje działanie na zasadzie wypożyczenia samochodu, według określonych w umowie warunków. Wynajem krótkoterminowy to odpowiednie rozwiązanie w przypadku awarii auta, planowania niedługiej podróży czy wyjątkowej potrzeby (np. większe auto do przeprowadzki). Zaletą takiej oferty jest tylko jednorazowa opłata przy zachowaniu pakietu ubezpieczenia i pełnej obsługi technicznej. Wypożyczając auto na krótki czas możemy udać się na weekendową wycieczkę lub szybką podróż marzeń. Długoterminowy wynajem samochodów to z kolei nieco tańsza alternatywa dla leasingu. Rata miesięczna (w skład której wchodzi ubezpieczenie, naprawy czy auto zastępcze), zależna od modelu auta i pakietu nie jest dużym wydatkiem, a ponadto nie zmniejsza zdolności kredytowej osoby prywatnej lub firmy.

Jakie samochody można wynająć?

Oferty wypożyczalni są stale rozbudowane, więc osoba, która chce wynająć auto ma do dyspozycji wiele modeli. Tym, którzy szukają mocnych wrażeń w szybkiej jeździe można polecić wynajem samochodów sportowych. Największą popularnością cieszy się jednak wynajem samochodów osobowych, które mają najbardziej uniwersalne zastosowanie. Wypożyczenie auta, szczególnie na dłuższy czas, to atrakcyjna oferta dla właścicieli biznesu. Wybierając wynajem samochodów dla firm, obniżają koszty, które ponosiliby korzystając z leasingu. Wynajęcie auta świetnie sprawdza się w podróżach rodzinnych. Osobom, które na co dzień poruszają się autem osobowym przyda się podczas wyjazdu wypoczynkowego wynajem samochodów kempingowych (tania podróż, niezależność i wygoda) lub wynajem samochodów 9 lub 7 osobowych (większa rodzina lub grupa znajomych). Wycieczka wakacyjna czy urlopowa, na której korzysta się z wynajętego na krótki okres auta, obniża koszty związane z całą podróżą.

16 November, 2018 0

Wynajem samochodów staje się coraz popularniejszy. Po to rozwiązanie sięga się w razie okresowego wyjazdu czy potrzeby mobilności. Długoterminowy wynajem samochodów to atrakcyjna finansowo opcja dla osób, które nie dysponują wysokim kapitałem umożliwiającym zakup nowego auta.


Powiązane Artykuły


Złóż wniosek o pożyczkę

Zajmie to nie więcej niż 10-15 minut,
a decyzję otrzymasz niezwłocznie po akceptacji wniosku.