Zajęcia pozalekcyjne – jakie wybrać zajęcia dla dziecka, ile kosztują?

Zajęcia pozalekcyjne - jakie wybrać zajęcia dla dziecka, ile kosztują?| Moneyman.pl_pixabay

Zajęcia pozalekcyjne dla dziecka zazwyczaj wybierają rodzice, biorąc pod uwagę stopnie w szkole i postępy w nauce. Są dobrym rozwiązaniem, jeśli chodzi o nadrabianie zaległości, ale też zdobycie dodatkowych umiejętności z danego przedmiotu, w przypadku uczniów zdolnych.

Zajęcia pozalekcyjne - jakie wybrać zajęcia dla dziecka, ile kosztują?

Zajęcia pozalekcyjne dla dzieci są coraz częściej wybieranym przez rodziców rozwiązaniem. Najpopularniejsze są korepetycje językowe, ponieważ utarło się przekonanie, że lekcje tylko w szkole już nie wystarczą. Z największej liczby godzin dodatkowych korzystają przede wszystkim maturzyści i zdający na studia.

Zajęcia pozalekcyjne, jak sama nazwa wskazuje, nie są objęte obowiązkiem szkolnym, chociaż mogą być realizowane przez placówkę edukacyjną. Ich celem jest zdobywanie dodatkowej wiedzy lub nadrabianie zaległości. Pozalekcyjne godziny są szczególnie przydatne przed egzaminami. Oczywiście generują dodatkowy koszt, który należy uwzględnić w domowym budżecie.

Jak zajęcia pozalekcyjne wybrać?

Zajęcia pozalekcyjne dają rodzicom i dzieciom wiele możliwości - od treningów sportowych, przez korepetycje językowe po przygotowanie do egzaminów. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru zawsze należy zastanowić się, czego dokładnie potrzebuje nasza pociecha i czy to najwyższy czas, aby inwestować w rozwijający się talent. Cele zajęć pozalekcyjnych powinny być wyraźnie określone. Inaczej przebiegają lekcje, z pomocą których pociecha nadrabia zaległości, a inaczej dodatkowe konwersacje z języka angielskiego, rozwijające umiejętności komunikacji.

Zobacz też: Zjeżdżalnia ogrodowa dla dzieci – ile kosztuje i jak wybrać?

Kolejne kryterium dotyczy tego czy praca odbywa się indywidualnie czy w grupie. Oczywiście wpływa to na końcową cenę. Zajęcia z korepetytorem, który poświęca cały swój czas tylko jednej osobie, są znacznie droższe, niż te prowadzone dla kilku osób. Ich cena rozpoczyna się od 50 zł (w zależności od przedmiotu cena może być znacznie wyższa). Na ostateczny koszt wpływa też czas lekcji i doświadczenie nauczyciela. Tego typu oferty przygotowuje też wiele szkół korepetycji, które działają na rynku, a ich ogłoszenia bardzo łatwo znaleźć w Internecie. Niesłabnącą popularnością cieszą się kursy przygotowujące do konkretnych egzaminów np. matury dostępne w kilku opcjach finansowych.

Czy w szkole podstawowej warto inwestować w zajęcia pozalekcyjne?

Zajęcia pozalekcyjne w szkole podstawowej są zawsze warte rozważenia. W ten sposób można już na pierwszym etapie nauczania zadbać o dodatkowy rozwój młodego człowieka. Należy jedynie uważać, aby nie przesadzić z ilością tego typu lekcji. W tak wczesnym wieku dziecko zawsze powinno mieć czas na właściwy odpoczynek, regenerację, ale też zabawę. Ponieważ dzieci zwykle nie mają jeszcze dużych zaległości w nauce, warto skonsultować z nimi, z jakich kursów chciałyby skorzystał. Dużym błędem jest zapisywanie pociechy na siłę, ponieważ często zamiast odpowiedniej motywacji, zniechęcamy.
Zdecydowanie warto inwestować w naukę języków obcych, które obecnie są podstawą komunikacji. Zajęcia pozalekcyjne po angielsku są bardzo często wybierane przez rodziców, aby ich pociechy już od najmłodszych lat potrafiły się porozumiewać w obcym języku.

14 September, 2018 0

Zajęcia pozalekcyjne dla dzieci są coraz częściej wybieranym przez rodziców rozwiązaniem. Najpopularniejsze są korepetycje językowe, ponieważ utarło się przekonanie, że lekcje tylko w szkole już nie wystarczą. Z największej liczby godzin dodatkowych korzystają przede wszystkim maturzyści i zdający na studia.


Powiązane Artykuły


Złóż wniosek o pożyczkę

Zajmie to nie więcej niż 10-15 minut,
a decyzję otrzymasz niezwłocznie po akceptacji wniosku.