221-220-221
pon.-pt. 8.00-20.00 sb. 9.00-17.00
kontakt@moneyman.pl

Zalety bankowości internetowej

Zalety bankowości internetowj_Pexeels

Początków bankowości internetowej należy poszukiwać jeszcze w poprzednim stuleciu. Po raz pierwszy pojawiła się ona za sprawą Powszechnego Banku Gospodarczego w Łodzi, pod koniec 1998 roku. Zaoferował on wtedy swoim klientom możliwość prowadzenia i obsługiwania rachunku bankowego za pośrednictwem internetu. Dynamiczny rozwój bankowości internetowej nastąpił z kolei z inicjatywy mBanku, który jest pionierem i liderem w świecie wirtualnej bankowości w Polsce. Jakie zalety ma bankowości internetowa?

Na czym to polega?

Dostęp do internetu pozwala nam na załatwianie wielu spraw w trybie online, bez konieczności wychodzenia z domu. Możemy w ten sposób korzystać między innymi z produktów finansowych, oferowanych przez banki i firmy pożyczkowe, udzielające chwilówek całkowicie przez internet, bez nawiązywania osobistego kontaktu z pożyczkobiorcą.

Bankowość internetowa opiera się przede wszystkim na przeprowadzaniu transakcji bankowych za pośrednictwem sieci internetowej, bez fizycznej obecności klienta w oddziale banku. Obecnie w zasadzie każdy bank ma w swojej ofercie usługę bankowości internetowej, świadczonej za pomocą specjalnie do tego celu opracowanej witryny internetowej. Klienci indywidualni, biznesowi i instytucjonalni otrzymują dostęp do bankowości internetowej i do swoich rachunków oraz pełnej oferty bankowej. Za pomocą bankowości internetowej każda transakcja na koncie bankowym może być wykonana w zasadzie w dowolnym miejscu na świecie, przez 7 dni w tygodniu, przez całą dobę.

Co świadczy na korzyść bankowości internetowej?

Obecnie banki udostępniają swoim klientom pełny dostęp do ich kont indywidualnych i firmowych oraz do pełnej oferty bankowej online, co pozwala na zaoszczędzenie czasu. Nie muszą bowiem odwiedzać banku np. przy okazji dokonywania przelewu bankowego czy chcąc dowiedzieć się szczegółów oferty depozytowej lub kredytowej. Nie trzeba udawać się z wnioskiem do banku i stać w kolejce, aby wypłacić lub wpłacić pieniądze.

Plusem bankowości internetowej jest stały do niej dostęp dla klienta, z dowolnego miejsca na całym świecie, gdzie będzie miał dostęp do komputera lub urządzenia mobilnego i internetu. Można więc nawet siedząc na plaży, gdzieś na krańcu świata, sprawdzić stan konta, historię transakcji i zapłacić czynsz za mieszkanie.

Atutem bankowości internetowej jest możliwość złożenia wniosku kredytowego czy o wydanie karty kredytowej, za pośrednictwem strony internetowej, podobnie jak w przypadku ubiegania się przez klienta o pożyczkę w firmie pożyczkowej w kanałach direct.

Bankowość elektroniczna, nazywana również bankowością internetową, daje wiele korzyści dla klientów, którzy uzyskują stały dostęp do swojego konta i zgromadzonych na nim pieniędzy.

22 June, 2017 30

Początków bankowości internetowej należy poszukiwać jeszcze w poprzednim stuleciu. Po raz pierwszy pojawiła się ona za sprawą Powszechnego Banku Gospodarczego w Łodzi, pod koniec 1998 roku.


Powiązane Artykuły