221-220-221
pon.-pt. 8.00-20.00 sb. 9.00-17.00
kontakt@moneyman.pl

Zimowe wakacje last minute - 5 top miejsc

Luty kończy się odwilżą, ale wciąż jeszcze w niektórych miejscach, zwłaszcza w górach, gości zima. Jeśli jesteście fanami zimowej aury, mamy dla was kilka propozycji na zimowe wakacje last minute.

Międzygórze

Miejscowość nazywana Perłą Sudetów leży w Kotlinie Kłodzkiej u stóp Śnieżnika. Już w XIX wieku doceniono walory turystyczne okolicy wyróżniającej się pięknymi lasami, czystym powietrzem, urokliwymi górskimi strumieniami, a także stosunkowo niskim natężeniem ruchu turystycznego. Okolica słynie również z charakterystycznej zabudowy. Znajdziemy tu wiele starych, drewnianych domów i pensjonatów stylem nawiązujących do tradycji architektonicznych Tyrolu.

Białka Tatrzańska

Urocza miejscowość z widokiem na Tatry, która słynie przede wszystkim z doskonałej infrastruktury narciarskiej, a także kompleksu basenów termalnych. Dzięki rozbudowanej ofercie noclegowej obejmującej kwatery prywatne, pensjonaty i duże ośrodki wypoczynkowe, jest idealną bazą wypadową nie tylko dla wielbicieli narciarstwa, ale wszystkich „górołazów”.

Czorsztyn

Miejscowość położona nad Jeziorem Czorsztyńskim jest równie popularna latem, co zimą. Gmina oferuje bogaty wybór szlaków turystycznych, w tym dobrze przygotowanych tras dla narciarstwa biegowego i zjazdowego. To kraina tajemniczych zamków i górskich krajobrazów! Unikalne położenie nad zalewem czyni Czorsztyn rewelacyjnym miejscem na zimowe wakacje.

Solina

Miejscowość położona nad słynnym Zalewem Solińskim na granicy z Bieszczadami (dokładnie w Górach Sanocko-Turczańskich). Zapora Solińska stanowi jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych regionu. Dla zwiedzających zaporę i okolice zalewu oferowane są wszystkie niezbędne usługi, od noclegowych, po gastronomiczne, fotograficzne, pamiątkarskie itd. W tym regionie na pewno dobrze wypoczniemy, również latem.

Bieszczadzki Park Narodowy

Zwiedzanie Bieszczad w okresie zimowym to doskonały pomysł! Park przygotował dla turystów sieć dobrze oznakowanych szlaków do wędrówki pieszej, które mogą również służyć jako trasy do wędrówek na nartach wyposażonych w foki. W tym celu najlepiej zaopatrzyć się w narty skiturowe lub śladowe. Polecamy odkrywanie walorów krajobrazowych i turystycznych południa Polski właśnie zimą. A jeśli akurat brakuje wam środków na zorganizowanie wycieczki, np. MoneyMan.pl oferuje szybką pożyczkę online.

22 February, 2017 28

Luty kończy się odwilżą, ale wciąż jeszcze w niektórych miejscach, zwłaszcza w górach, gości zima.


Powiązane Artykuły