221-220-221
pon.-pt. 9.00-17.00
koszt połączenia zgodnie z taryfą operatora
kontakt@moneyman.pl
221-220-221
pon.-pt. 9.00-17.00
koszt połączenia zgodnie z taryfą operatora
kontakt@moneyman.pl

Zjeżdżalnia ogrodowa dla dzieci – ile kosztuje i jak wybrać?

zjeżdżalnia ogrodowa dla dzieci

Zjeżdżalnia dla dzieci to doskonała rozrywka dla każdego malucha. W ciepłe dni sprawdzają się zjeżdżalnie dmuchane, ale i huśtawki ze ślizgawkami.

Zjeżdżalnia dla dzieci do ogródka – ile kosztuje i czym sugerować się przy wyborze?

Zjeżdżalnia dla dzieci to jedna z głównych atrakcji każdego placu zabaw. Mini ślizgawki przeznaczone są dla najmłodszych, dlatego powinny zapewniać im całkowite bezpieczeństwo w czasie zabawy na podwórku. Zjeżdżalnie ogrodowe mogą być dmuchane, drewniane, plastikowe lub tworzyć gotowe zestawy, np.: z dziecięcym domkiem bądź huśtawką.

Zjeżdżalnia ogrodowa dla dzieci – na co zwracać uwagę przy wyborze?

Istnieje wiele rodzajów zjeżdżalni, jednak przy ich wyborze rodzic powinien kierować się zawsze bezpieczeństwem dziecka. Zjeżdżalnia drewniana powinna być zatem idealnie wyszlifowana, a plastik nie powinien mieć żadnych pęknięć. Konstrukcja placu zabaw musi być stabilna i znajdować się w miejscu, w którym maluch, w razie ewentualnego upadku, o nic się nie pokaleczy, ani nie uderzy.

Domek ze zjeżdżalnią

Domek dla dzieci ze zjeżdżalnią to spełnienie marzeń niejednego malucha. Idealnie sprawdzi się jako plac zabaw, zarówno na działce, jak i w domowym ogródku. Ceny domków usytuowanych na specjalnej platformie i połączonych dodatkowo ze zjeżdżalnią wahają się między 1400 a 4000 zł. Różnica w cenie wynika najczęściej z wielkości obiektu, materiałów z jakiego powstał oraz dodatkowych atrakcji, jak: piaskownica czy drabinki do wspinania się. Koszt domku drewnianego może wzrosnąć nawet do 6000 zł, jednak wówczas będzie on wyposażony z dwie huśtawki oraz obszerną piaskownicę, stąd też wyższa cena.

Dmuchana zjeżdżalnia

Dmuchana zjeżdżalnia ogrodowe to najlepsze rozwiązanie w upalne dni. Do pompowanej zabawki istnieje możliwość podłączenia ogrodowego węża, który zasili wodną fontannę, przez co łatwiej będzie się ślizgać maluchom, np. do basenu. Producenci dmuchanych zabawek oferują również szereg różnorodnych nadmuchiwanych placów zabaw imitujących zoo, park dinozaurów, rajską wyspę czy zamek. Dmuchana zjeżdżalnia to koszt ok. 100-300 zł.

Zobacz też: Trampolina ogrodowa dla dzieci - ile kosztuje i jak wybrać?

Zjeżdżalnia do basenu

O ile pompowane i nieduże zjeżdżalnie idealnie sprawdzały się do zabawy dla maluchów, o tyle solidnie wykonana ślizgawka z plastiku przypadną do gustu kilkuletnim dzieciom. Z 150 metrową zjeżdżalnie do basenu zapłaci się ok. 180-300 zł.

Huśtawka ze zjeżdżalnią

Drewniana huśtawka ze zjeżdżalnią to idealny zestaw do zabawy dla dziecka. Za gotowy komplet trzeba będzie zapłacić ok. 400-800 zł, w zależności czy w obiekcie znajduje się więcej niż jedna huśtawka, mini domek czy dodatkowe szczebelki do wspinania się. Drewniane elementy są trwałe i solidne, dlatego przed ich umieszczeniem w domowych ogródku, warto dokładnie przemyśleć miejsce, w których się znajdą.

Zjeżdżalnie plastikowe dla małych dzieci

Zjeżdżalnia plastikowa przeznaczona jest dla maluchów już od 18. miesiąca życia. Dzięki szerokiej postawie, stabilnie utrzymuje się na podłożu, zapewniając dziecku bezpieczeństwo w czasie beztroskiej zabawy. Szerokie poręcze i niska wysokość zjeżdżalni maksymalnie ułatwia maluchowi wejście po plastikowych schodkach. Producenci zjeżdżalni plastikowych tacy jak: Smoby czy Little Tikes, zadbali nie tylko o bezpieczeństwo swoich produktów, ale również oprawę wizualną, dlatego na ślizgawkach są kolorowe oraz znajdują się na nich zdobienia w postaci ulubionych bajkowych postaci, np. Świnki Peppy. Ponadto w niektórych modelach zjeżdżalni istnieje możliwość podpięcia węża ogrodowego, co stanowi rewelacyjną zabawę dla najmłodszych, zwłaszcza w upalne dni. Za 90 m ślizgawkę z plastiku zapłaci się ok. 80-100 zł. Modele z wydłużonymi ślizgawkami np. do 180 m to koszt ok. 400 zł.

W ofercie sklepów z dziecięcymi akcesoriami do zabawy można również znaleźć zjeżdżalnie plastikowe dla dzieci typu „małpi gaj”, gdzie dziecko może nie tylko ślizgać się, ale i wspinać oraz czołgać w charakterystycznym domu bez dachu. Zabawka idealnie sprawdza się u maluchów w wieku od 2 do 4 lat. Małpi gaj ze ślizgawką składa się bez użycia narzędzi, dlatego można go w każdej chwili szybko i łatwo zdemontować. Cena produktu wynosi ok. 600 zł.

21 June, 2018 0

Zjeżdżalnia dla dzieci to doskonała rozrywka dla każdego malucha. W ciepłe dni sprawdzają się zjeżdżalnie dmuchane, ale i huśtawki ze ślizgawkami.


Powiązane Artykuły


Złóż wniosek o pożyczkę

Zajmie to nie więcej niż 10-15 minut,
a decyzję otrzymasz niezwłocznie po akceptacji wniosku.